Rezervovať online

Vitajte v Boutique Hoteli Chrysso****

Nádherné tématické ubytovanie v samom centre mesta Košice. Boutique Hotel Chrysso **** očarí svojou dobovou architektúrou v centre druhého najväčšieho mesta na Slovensku a prináša dokonalé útočisko pred ruchom veľkomesta, a to priamo v historickom centre.

Hotel ponúka komfortné a moderné ubytovanie s nádychom histórie a umenia. Je pre nás dôležité aby ste sa u nás cítili čo najlepšie, a preto dbáme na vaše pohodlie, luxus a samozrejme aj na zdravie.

Každá hotelová izba je moderne vybavená s vlastnou kúpeľňou a WC. Dbáme na Váš zdravý a dokonalý spánok, relax a preto Vám ponúkame niečo viac ako štandard. U nás sa na každej posteli zaspáva ako v rozprávke, postele sú vybavené matracmi a toppermi najvyššej kvality z prírodných materiálov od slovenského výrobcu SAFFRON Beds.

Aby relax bol ešte príjemnejšie pripravili sme pre vás aj bylinkový koncept formou bylinkových vankúšikov a hotelovej kozmetiky značky BOTANICA. Aby ste svoj deň odštartovali plný energie, pripravili sme pre Vás bohaté raňajky formou bufetových stolov s nadštandardným výberom, taktiež aj À la carte ponuky kde si na svoje prídu všetci milovníci zdravých, chutných a pestrých raňajok. Taktiež ponúkame možnosť raňajok do postele a raňajky so sebou (take-away). 

Charakteristika nášho hotela:

  • dokonalý spánok SAFFRON
  • bylinkové vankúšiky
  • prírodná hotelová kozmetika BOTANICA
  • kávový a čajový servis na izbe ZDARMA 
  • bohaté zdravé raňajky

​​Hotel poskytuje svojim hosťom ubytovanie v 12 štandardných izbách a 2 luxusných apartmánoch. Izby sú rozdelené na rôzne kategórie od jednolôžkových SAFFRON SINGLE až po luxusný historický apartmán SAFFRON SUITE DELUXE. Viac o izbách a apartmánoch TU.​

Z histórie 

Táto nevšedná Košická budova je národnou kultúrnou pamiatkou pôvodom z 18. a 19. storočia. V minulosti bol hotel domovom a ateliérom aj známeho košického maliara Gejzu Kieselbacha, ktorý práve na tomto mieste našiel inšpiráciu a priestor na vytvorenie svojich najznámejších malieb. Na jeho pamiatku vznikla aj hotelová kaviareň zvaná Kieselbach coffe v ktorej okrem toho, že si môžete vychutnať jedinečnú kvalitnú artovú kávu ponúka aj nevšednú atmosféru a dizajn priestoru priamo odráža jeho umelecké a estetické cítenie. Tak ako v kaviarni, tak aj v hoteli nájdete pôvodné artefakty z maliarovho života, ktoré rozprávajú jeho príbehy.

Budova slúži ako hotel už od roku 2012 kedy prešla kompletnou rekonštrukciou a modernizáciou, v hotelovej knižnici si môžete pozrieť fotografickú koláž z pôvodnej budovy a jeho premeny. Viac info o histórii hotela.